Podstawowe fakty na temat marynowania

Ogólna zasada jest taka, że im dłużej marynuje się potrawę, tym bogatszy staje się jej smak. Jednak idealny czas marynowania zależy zazwyczaj od tego, co się marynuje, a także od rozmiarów składników oraz typu zastosowanej marynaty. Małe lub delikatne kawałki, takie jak jagnięcina i polędwica wołowa, pierś kurczaka i owoce morza, wymagają krótszego marynowania (zazwyczaj od dwóch do czterech godzin). Większe lub twardsze kawałki, np. udziec, zadni płat wołowiny lub łopatka muszą być marynowane dłużej – zazwyczaj przez cztery do sześciu godzin. Zachowaj ostrożność przy stosowaniu kwaśnych marynat. Produkty zbyt długo w nich pozostawione mogą zmienić kolor i strukturę. Na przykład fi lety rybne mogą zmienić swe właściwości już w ciągu kilku minut.

Suche marynaty

Nie wszystkie marynaty muszą zawierać płynne składniki – niektóre składają się tylko ze składników suchych, takich jak zioła i przyprawy. Te mieszanki nazywa się często „suchymi marynatami”, ponieważ zawierają one tylko suche składniki, które wciera się w powierzchnię potrawy. Po wtarciu suchej marynaty w powierzchnię mięsa, kurczaka lub ryby, potrawę umieszcza się w plastikowym woreczku i pozostawia w lodówce do zamarynowania.

Bezpieczeństwo

Marynatami użytymi do marynowania surowego mięsa lub drobiu można polewać potrawę w czasie grillowania. Można je również wykorzystać jako sos po wcześniejszym ugotowaniu. Przelej marynatę do rondla i gotuj ją na silnym ogniu przez 5 minut. Wyeliminuje to wszystkie szkodliwe bakterie. Marynuj mięso, kurczaka i rybę w lodówce.

Reklamy
Tagged with: , ,
Napisane w Pozostałe

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: