Techniki przyrządzania potraw – grillowanie z wędzeniem

grillowanie z wędzeniem

Grillowanie z wędzeniem lub powolna obróbka cieplna jest bardziej czasochłonną formą grillowania, która daje wyśmienite rezultaty w zakresie otrzymanego smaku. Mięsa przygotowywane w ten sposób są delikatne, soczyste oraz mają bogaty smak dzięki procesowi wędzenia i naparowi. Główne cechy tej metody to niska temperatura stosowana przez długi czas, dym tlących się wiórów twardego drewna oraz wilgotne środowisko, dzięki parze unoszącej się z miseczki z wodą.

Rodzaje produktów spożywczych

Grillowanie z wędzeniem jest doskonałym wyborem gwarantującym wyśmienity smak w przypadku wszystkich gatunków mięs. Wieprzowina, wołowina, drób, ryby i jagnięcina znakomicie nadają się do przygotowania w wędzarni gazowej. Generalną zasadą jest, że chude mięsa wymagają więcej płynów; dzięki temu potrawa jest soczysta i delikatna nawet w przypadku długotrwałej obróbki. Natomiast mięsa o wyższej zawartości tłuszczu nie wymagają podlewania.

Ponieważ powolna obróbka cieplna odbywa się w niskich temperaturach, czas przygotowania potrawy jest znacznie dłuższy niż w przypadku tradycyjnego grillowania. Wszelkie wskazówki dotyczące czasu grillowania-wędzenia mają wyłącznie charakter informacyjny, gotowość przyrządzanego mięsa powinna być określana na podstawie wskazań termometru monitorującego temperaturę wewnętrzną.

 

Reklamy
Tagged with: , ,
Napisane w Akcesoria do grillowania, Grille Gazowe, Poradnik Grillowania, Pozostałe

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: