Jak nie sparzyć się kupując grilla?

Grille Gazowe Broil KingChcesz kupić grill gazowy? Przejrzałeś oferty sklepów internetowych, stacjonarnych, dowiedziałeś się o palnikach rożna, bocznych palnikach, powierzchniach roboczych, mocach itp. Dowiedziałeś się o rzeczach o których wcześniej w grillu nie słyszałeś i teraz jesteś jeszcze bardziej zdezorientowany niż wcześniej. To co teraz potrzebujesz to trochę przyjaznej rady.

Przeważnie pierwszą rzeczą na którą zwracają uwagę kupujący grilla jest jego cena. Dlatego zanim udasz się do sklepu warto zdecydować ile możemy wydać na urządzenie. Na rynku każdego roku w sezonie grillowym jest coraz więcej urządzeń, więc wiedząc ile możemy wydać na grilla znacznie zawęzimy sobie obszar poszukiwania odpowiedniego sprzętu.

Drugą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę to paliwo. Warto zauważyć, że niejednokrotnie grill gazowy początkowo będzie droższy od grilla węglowego, ale za to w dłuższej perspektywie czasu będzie kosztował nas mniej.

Materiał z jakiego jest wykonany grill to kolejna cecha na którą, należy zwrócić naszym zdaniem szczególną uwagę. Korpus grilla jest zazwyczaj wykonany z odlewanego aluminium, blachy, żeliwa lub stali nierdzewnej. Ale nie tylko sam korpus grilla czyni go doskonałym urządzeniem do grillowania. Zwróćmy także uwagę na ramy grilla, materiały wykończeniowe itp. Niepisana zasada mówi, że grille których korpus wykonany jest z odlewu aluminium zazwyczaj przetrwa każdy inny korpus wykonany nawet z najlepszej stali nierdzewnej.

Rozmiar jest często tym czynnikiem, który wpływa na nasze decyzje zakupowe. Wtedy musimy się zastanowić jak dużego grilla potrzebujemy i jakie jego funkcje są dla nas absolutnie niezbędne. Jeśli decydujemy się na zakup grilla pomyślmy o tym co będziemy na nim przygotowywać, dla ilu osób będziemy chcieć grillować. Jeśli planujemy piec pieczenie, indyki, duże kawałki mięsa lub 40 hamburgerów naraz będziemy do tego potrzebować dużego grilla. Jeśli natomiast będziemy grillować kilka steków, piersi z kurczaka raz na jakiś czas prawdopodobnie wystarczy do tego nam mniejsze urządzenie. Wybierajmy takiego grilla, aby odpowiadał on naszym potrzebom a jego rozmiar pozwalał na bezpieczne grillowanie.

Dodatkowe wyposażenie. Coraz więcej urządzeń do grillowania jest wyposażona w dodatkowe funkcje m.in. takie jak palnik boczny, zestawy rożna, podgrzewacze itp. Jednak tak naprawdę większość podstawowych dań z grilla przygotujemy bezproblemowo bezpośrednio na ruszcie. Kupujmy tylko te grille z dodatkowymi funkcjami, z których naprawdę będziemy korzystać.

Moc grilla. Nie kupujmy grilla tylko dlatego, że ma większą moc od innego, że wytwarza i rozprowadza większe ciepło itp. Porównajmy moce palników do wielkości i kształtu grilla. Mniejsze bardziej kompaktowe grille mogą produkować wyższe temperatury grillowania przy niższej mocy palników.

Trwałość. Materiał, grubość stali, jakość części, odgrywają główną rolę w tym, jak trwały będzie grill. Jednak największą część długości „życia” grilla jest to jak o niego zadbamy. Po prostu: zadbany grill będzie bardzo trwały. Nawet najlepszy grill pozostawiony sam sobie, nie czyszczony, odkryty kiedyś będzie rdzewiał, stanie się brzydki i będzie straszył na ogrodzie.

Myślenie, że dobrze wyposażony grill zrobi z nas od razu mistrzów grillowania jest błędne. Grill jest tylko narzędziem. Produkt końcowy zależy od „kucharza”. Jednak dobrej jakości grill daje większe możliwości i większą radość z grillowania, podczas gdy niska jakość grilla może prowadzić do złych doświadczeń.

Reklamy
Tagged with: , , , , , , ,
Napisane w Grille Gazowe, Pomysły na udane grillowanie, Poradnik Grillowania, Pozostałe

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: